Styropian na podłogę


Asfaltowa papa termozgrzewalna

papa termozgrzewalna
papa termozgrzewalna
Asfaltowa papa termozgrzewalna jest to rolowy materiał izolacyjny, który otrzymuje się w wyniku odpowiedniego pokrycia osnowy z welonu z włókien szklanych asfaltem oksydowanym. Wierzchnia strona wstęgi papy termozgrzewalnej pokrywa posypka mineralna gruboziarnista, z wyjątkiem zakładkowego pasa , którego szerokość wynosi około 9 centymetrów wzdłuż jednego brzegu wstęgi papy , który zabezpieczony jest folią z tworzywa sztucznego. Za to spodnia strona papy termozgrzewalnej na całej  powierzchni zabezpieczona jest folią ze sztucznego tworzywa. Papa termozgrzewalna przeznaczona jest do  wykonywania wodochronnych izolacji jako warstwa wierzchnia w wielowarstwowych pokryciach dachowych, na podłoża wymiarowo stabilne, w konstrukcjach , które nie są narażone na duże obciążenia a także naprężenia. Papa termozgrzewalna powinno się mocować metodą zgrzewania.

Hiszpania w finale Euro 2012

Po zwycięstwie w rzutach karnych 3 :1 nad Portugalią Hiszpanie oczekują na przeciwnika w finale
Jak pokazał pierwszy półfinał w tej fazie turnieju bardzo trudno wskazać faworyta,
regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, a w dogrywce również nikt nie pokonał bramkarza rywali i kiedy pierwszy strzał z jedenastu metrów obronił bramkarz portugalski wydawało się że drużyna CR7 może pokusić się o wyeliminowanie mistrzów Świata i Europy, a jednak nie udało się

styrodur wytrzymały na warunki atmosferyczne

styrodur
styrodur
Coraz większą popularnością oraz uznaniem cieszy się ostatnimi czasy innowacyjny materiał , którego nazwa brzmi styrodur. Stosuje się go tak jako materiał budowlany, jak również do produkcji reklam. To materiał podobny do styropianu lecz o bardziej jednolitej strukturze -nie występują w nim kuleczki. Styrodur jest lekki oraz gładki. Bardzo istotną właściwością tego materiału budowlanego jest wytrzymałość na pogodę. Styrodur , dającym się wyśmienicie malować. Wysoka wytrzymałość na ściskanie oraz wilgoć styroduru sprawia, że produkt ten jest właściwy jako izolacja pod wszelkie typy podłóg.

Czesi czy nasi, Szczęsny czy Tytoń ?

na 2 dni do meczu o wszystko z Czechami
wszystkich nurtuje pytanie Szczęsny czy Tytoń  

nie chciałbym być na miejscu Smudy
bo decyzja naprawdę trudna
Szczęsny to nasz bramkarz nr 1
a Tytoń świetnie sprawdził się w roli pierwszoplanowej
wychodząc z cienia

 szanse dla obu bramkarzy są wyrównane
tak jak nasze szanse w meczu z Czechami, którzy chyba nie pokazali jeszcze wszystkiego


na pewno żal Szczęsnego, który poniósł karę w zamian za to, że dał szanse Tytoniowi
na obronę karnego i w ten sposób przyczynił się do uratowania remisu
a z drugiej strony to Tytoń wyrósł na bohatera broniąc jedenastkę


na 2 dni do meczu o wszystko szanse są wyrównane

pozostaje trzymać mocno kciuki

murowanie z porotherm 25

Charakterystycznymi cechami pustaka Porotherm 25 są jego masa i wymiary. Cegła ta jest najcięższym (ok. 24 kg/szt.) oraz posiadającym największe wymiary np. do wymurowania 1m2 ściany potrzeba tylko około 11 sztuk pustakiem akustycznym. Zaawansowany system drążeń a także innowacyjna technologia produkcji wpływają na fakt, że w czasie murowania wymagane jest wyłącznie położenie spoiny poziomej oraz wypełnienie zaprawą kieszeni utworzonych w wyniku zestawienia pustaków porotherm 25. Murowanie odbywa się w sposób tradycyjny, przy wykorzystaniu zaprawy zwykłej, cementowo – wapiennej. Powstały w taki sposób ściany cechuje duża wytrzymałość zarówno ogólna jak również ogniowa.

odpowiednie ocieplenie domu

wełna mineralna
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego że kupno domu lub mieszkania i przebrnięcie przez meandry kredytowe a w przypadku domku jednorodzinnego uzyskanie szeregu pozwoleń to dopiero początek problemów. Prawdziwa zabawa zaczyna się w czasie urządzania domu. Szukając inspiracji w czasie docieplania nowego domu z pomocą przychodzą nam właściwie wybrana wełna mineralna , za pomocą właściwej wełny mineralnej docieplimy każdy budynek.
Nic dziwnego, że właściciel domu dba o odpowiednie ocieplenie domu

Asfaltowa papa termozgrzewalna


papa termozgrzewalna
papa termozgrzewalna
Asfaltowa papa termozgrzewalna jest rolowym materiałem izolacyjnym otrzymywanym w wyniku odpowiedniego pokrycia osnowy z welonu ze szklanych włókien asfaltem oksydowanym. Wierzchnia strona wstęgi papy termozgrzewalnej pokryta jest posypką mineralną  gruboziarnistą, za wyjątkiem pasa zakładkowego o szerokości ok. 9 centymetrów wzdłuż jednego brzegu rolki papy , który zabezpieczony jest folią ze sztucznego tworzywa. Natomiast spodnia strona papy termozgrzewalnej na całej  powierzchni zabezpiecza folia ze sztucznego tworzywa. Papa termozgrzewalna przeznaczona jest do  wodochronnych izolacji jako wierzchnia warstwa w pokryciach wielowarstwowych dachu,

mapelastic do pomieszczeń mokrych

mapelastic
mapelastic
Wykonanie izolacji mapelastic pomieszczeń mokrych, do których należą łazienki, prysznicowe kabiny, baseny pływackie, łaźnie w ośrodkach rehabilitacji zdrowia itp. jest w większości przypadków koniecznością. Większość materiałów budowanych, z których wykonywane są ich konstrukcje, nie jest odporna na wodę oraz wilgoć przenikające przez fugi, co może prowadzić do powstania uszkodzeń konstrukcyjnych, odklejania się płytek oraz tworzenia się szpecących a także źle wpływających na zdrowie grzybów jak również pleśni. W celu rozwiązania tego problemu opracowano szereg budowlanych rozwiązań służących zabezpieczaniu pomieszczeń zagrożonych częstym kontaktem z wodą.

styrodur ekstrudowany na ocieplenie ścian


styrodur
styrodur
Styrodur szczególnie chętnie stosowany jest do izolacji w piwnicach. Korzystne jest w takim przypadku zastosowanie płyt ryflowanych posiadających rowki umożliwiającymi przewietrzanie zawilgoconej ściany oraz odpływ wody. Najczęściej występują płyty ze styrodur o wymiarach 60x125cm. Ich cena wynosi w granicach 500zł za 1m3 czyli 25zł za 1m2 płyty o grubości 5cm. W porównaniu ze styropianem jest to zatem drogi materiał przeznaczony do pewnych zastosowań, szczególnie do dociepleń istniejących budynków są niezastąpione. Często poleca się ocieplenie styrodurem istniejącego balkonu nad dziennym pokojem. Mimo że strop jest ocieplony styrosupremą, jednak ubytki ciepła były bardzo duże. Nie było możliwe pogrubienie warstwy ocieplenia z uwagi na kolizję posadzki z drzwiami przy wejściu na taras. Wykorzystanie styroduru w zamian styrosupremy doskonale rozwiązało problem odpowiedniego ocieplenia balkonu nad pokojem dziennym.

przygotowanie pod adesilex

Zanim położy się zaprawę adesilex na powierzchnie , które narażone są na silne działanie słoneczne powinno się zwilżyć wodą. Za to podłoża gipsowe i anhydrytowe muszą być kompletnie suche. stopień ich wilgotności może wynosić najwyżej 0,5%. Ponad to powierzchnie te powinny być wystarczająco mocne a także oczyszczone z kurzu. Przed położeniem Adesilexu podłoże należy zagruntować emulsją gruntującą, a w miejscach narażonych na występowanie dużej wilgotności powinno się zastosować specjalistyczny preparat , który pozwoli na zaizolowanie podłoża. Żeby przygotować zaprawę Adesilex p9 do płytek należy ją zmieszać z czystą wodą do momentu uzyskania jednorodnej masy bez grudek. Po około pięciu minutach, należy wymieszać ponownie. Proporcje , w jakich należy rozrabiać to 28-30 części wody na 100 części wagi Adesilex, czyli 7-7,5 litrów wody na 25 kilo- czyli 1 worek zaprawy.

Ceny mieszkań najniższe od lat

materiały budowlaneWarszawa
materiały budowlane
Ceny mieszkań najniższe od lat a co na to rynek materiałów budowlanych.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy znacząco zwiększyła się w Polsce sprzedaż a także produkcja materiałów budowlanych. Można śmiało mówić o odwilży w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Polepszeniu koniunktury budowlanej sprzyja korzystna sytuacja na rynku budownictwa mieszkaniowego. Ostatni miesiąc pierwszego kwartału przyniósł znaczne ożywienie w materiałach budowlanych.

układanie kostki granitowej ceny

Najpopularniejszym typem kostki brukowej jest kostka wykonana z betonu. Powstaje ona w wyniku mieszania betonowej masy, której nadaje się odpowiedni kształt. Masa ta jest następnie prasowana, aby odciągnąć z niej maksymalną ilość wody. Proces ten zwiększa znacznie trwałość i wytrzymałość produktu. Stosunkowo niewielka zawartość wody w kostce brukowej przyczynia się do nadania jej dużej wytrzymałości na niskie temperatury. kostka brukowa w procesie produkcji może być barwiona poprze dodanie do masy odpowiednich pigmentów w różnych kolorach. Najpopularniejsza jest betonowa kostka brukowa w naturalnym, szarym kolorze. Fakt, że budulec ten jest dostępny w wielu barwach, często stosuje się podczas budowy np. parkingów – poszczególne miejsca do parkowania oznakowane są pasami , które wykonane są z kostki brukowej w innym kolorze, co nie pociąga za sobą potrzeby późniejszego ich malowania.

kostka brukowa ceny

polistyren xps na ocieplenie fundamentów


styrodur
styrodur
Fachowa nazwa styroduru brzmi płyty z estrudowanej pianki polistyrenowej (XPS). W sektorze budowlanym styrodur używany jest jako docieplenie budynków. Jest on alternatywą styropianu. W reklamie za to styrodur wykorzystywany jest do wytwarzania liter. Na polskim rynku kupić można tak styrodur produkowany przez cenionych producentów zagranicznych jak i ojczystych do których należy BASF jak również Dwory Oświęcim. Występuje bardzo dużo firm , które zajmują się wycinaniem termicznym styroduru, a także wytwarzania z niego przestrzennych liter.

Na Karnawał Travolta

A więc mamy 2012 rok

Wszystkiego najlepszego w nowym roku, który zaczynamy artykułem na temat Adesilexu


Przy montażu ceramicznych płytek na zaprawę klejową Adesilex nie zachodzi konieczność moczenia płytek. Tylko w wypadku dużego zakurzenia wewnętrznej strony płytki trzeba spłukać ją wodą. Płytki trzeba kłaść na ścianę z naniesioną klejową zaprawą adesilex, pamiętając o lekkim dociśnięciu i dobrym kontakcie płytki ceramicznej z zaprawą klejową. Okres schnięcia otwartego Adesilexu p22 do płytek w normalnych warunkach termicznych i wilgotnościowych (23oC i 50%) wynosi ponad pół godziny. W niesprzyjających warunkach takich jak silne nasłonecznienie, silny wiatr, wysokie temperatury czas ten może się skrócić do kilku minut. Należy sprawdzać, czy na nałożonej warstwie nie wytworzyła się warstwa tak zwanego klejowego naskórka i czy zaprawa jest nadal świeża. W przypadku wytworzenia się naskórka trzeba raz jeszcze przeciągnąć zębatą szpachlą warstwę Adesilexu. Nie należy jej moczyć gdyż woda tworzy tzw. warstwę antyk lejącą. Ewentualna poprawa już nałożonych płytek może zostać wykonana w ciągu 1 godziny. Płytki położone na klejową zaprawę Adesilex nie powinny zostać wystawione na działanie deszczu, przez min. 24 godz. oraz chronione przed silnym działaniem słońca i mrozu przez co najmniej 5-7 dni po położeniu.

adesilex
adesilex